Žabičky – akce březen

V únoru a březnu chodily děti ze Žabiček na bazén ZŠ Nedvědova, kde probíhaly oblíbené „Hrátky s vodou“.

Prvních 14 dnů v březnu se děti seznamovaly s různými druhy povolání vyzkoušeli si jaké je to být švadlenkou, krejčím, zedníkem, pradlenkou, pošťákem či zahradníkem. Vůbec nejoblíbenějším povoláním se stal kuchař, neboť jsme měli příležitost navštívit Bistro Paulus, kde si děti vlastnoručně připravily špagety s omáčkou. Děti měly také příležitost zdokonalit své umění v  žonglérské dílničce s Honzou Hlavsou.

V dalším týdnu děti objevovaly záhady lidského těla a v rámci projektového dne si zahrály na lékaře – provedly několik „operací“, projely se v sanitce ….

V poslední velikonoční týdnu děti objevily, kdo všechno se může skrývat ve vajíčku. Společně jsme provedli několik „vajíčkových“ pokusů, navštívili jsme chov slepic ve Slavoníně a společně s rodiči si děti vytvořily velikonoční dekorace.