Žabičky – akce únor

Začátkem února třída Žabiček navštívila Vlastivědné muzeum Olomouc, kde se děti setkaly s kosákem Frantou a dalšími „opeřenci“, tento vzdělávací program doplnil téma týden Ptáci a zvířátka v zimě.

Ve druhém týdnu si děti užily maškarní karneval, seznámily se s masopustními tradicemi. K masopustu bezpochyby patří koblihy a nejinak tomu bylo i v naší třídě, děti připravily koblížky a nakonec si na nich i pochutnaly. V tomto týdnu jsme se také věnovaly času, hodinám i hodinářům.

Třetí týden v „Žabičkách“ se nesl ve znamení planety Země. V rámci program Kameny na zemi v DDM děti prozkoumaly různé vlastnosti kamenů, vytvořily si z plastelíny zeměkouli a vyzkoušeli si jaké to je, když soptí sopka.

Poslední únorový týden byl plný vody, děti se dozvěděly o koloběhu vody, zkoumaly různá skupenství i vlastnosti vody.